LUGUDE JUTUSTAMISEST 16. juuli Eesti Rahvapärimuse Kool

​​​​​​​Suusooja jutud, % diagonaal, lõngajupi jagamine, kuulamine, jagamine

LUGUDE JUTUSTAMINE ÕPPEMEETODINA
Rohelise kooli aastakonverents Tallinnas Mectory keskuses
06.06.2023

Kõige lihtsamast patsikummist võib saada talisman ja tabletikarbist sportlase loo käivitaja. Unenägudes võib näha juhatust, kuhu minna, mida otsida ja teha, et hoida ära õnnetus. Hea vana klaver olla esemeks, mille nimel ollakse valmis kõike tegema. Ärakulunud nukker kaisukaru olla see ainus hingeese, mis vanaemast jäänud. Ka kõige tavalisemast kiirkorras ostetud huulepulgast võib saada ese, mis edaspidi on olulise looga seotud. Rääkimata metsast leitud puutükkidest, millest saab imevahva teokarbiga tigu ja eriline lugu.

Sellel päeval oli 33 lugu, vahele pärimusjutud, meetodid, seljakotiga raamatuid ja esemeid. Sai kokku selts võõraid inimesi, kes poolteise tunni lõpuks jagasid lugusid, mida teised kuulasid, vahepeal hinge kinni pidades.

Osalejad lugude jutustamisest:
- see on traditsioonide hoidmine;
- eriline meetod, mis annab pildi teistest;
- aitab hoida oma pere lugusid;
- õpetab märkama;
- aitab näha ennast suuremas pildis.

Pildil: hetk lugude jutustamisest
Pildid: LUGUDE JUTUSTAMINE Rohelise Kooli aastakonverentsil Tallinnas 06.06.2023

Kursuse “LUGUDE JUTUSTAMINE“ kirjeldus:
Oleme igapäevaselt seotud erinevate lugudega meie ümber - kas need on meie unistused, üleelamised, erilised hetked, kogemused reisidest, loodusest, lapsepõlvest, argielust. Lugude jutustamine on töötuba jutustamise kontekstis kasutatavatest erinevatest meetoditest, eesmärgiks avastada uusi, loomingulisi võtteid lugude jutustamiseks ja lõimimiseks.

Rohelise kooli programmist https://www.tartuloodusmaja.ee/uritused/tana-tunnustatakse-tallinnas-eesti-koige-keskkonnasobralikumaid-koole-ja-lasteaedu/

LUGUDE JUTUSTAMINE ÕPPEMEETODINA
Rohelise kooli aastakonverents Tallinnas Mectory keskuses
06.06.2023

Osalejad lugude jutustamisest:
- see on traditsioonide hoidmine;
- eriline meetod, mis annab pildi teistest;
- aitab hoida oma pere lugusid;
- õpetab märkama;
- aitab näha ennast suuremas pildis.

Pildil: hetk lugude jutustamisest

Kursuse “LUGUDE JUTUSTAMINE“ kirjeldus: