LUGUDE JUTUSTAMISE IMEVÄGI 16. september Eesti Rahvapärimuse Kool

PÄRIMUSPESADE kursuse neljas õppepäev oli lugude jutustamisest....

Meie neljas õppepäev on seljataha jäänud. Sügava sisuga ja väga tähendusterohke päev.
Meie elust, kogemustest, mälestustest, erilistest hetkedest, inimestest, esemetest. Aeg muu jaoks jäi seisma ja oluliseks muutusid need lood, mida räägiti, jagati, joonistati, mõistatati.
Kaasas kallid esemed, mis ümbritsetud õhkõrnade, kulla väärtuses mälestustega. Usume, et Eesti Rahvakultuuri Keskuses ei ole sellist lugude jutustamist enne olnud. Mitte kunagi.

Pildil (07.09.2022) situatsioon, kus kõik lugude jutustajad pidid näitusest pilti tegema.

Terje: "Ja iga kord kui on lugude jutustamise kursus kordub see ime, mida on võimalik tajuda vaid kohal olles - vägi lugudest, rahvajutustajatest, olulistest inimestest meie ümber - ema-isa, vanaema-vanaisa, abikaasa, sõber, eriline inimene.... Kõik need lood täidavad ruumi tihedusega, millest hing jääb kinni, aeg kulgeb omamoodi. Plaksutamine lugude jutustajale on võimatu, vaid sõrmede vibelus võib paitada pead..."

Marju: “Lugude jutustamine ei käi lihtsalt nipsust - nii, nüüd hakkame jutustama. Lahtisulatamine ja lugudesse sisse sulamine vajab aega, süvenemist ja usaldavat-turvalist keskkonda. Seda kõrvalt näha ja selles samaaegselt osaleda on võimas tunne. Näod, millel virvendavad mõtlikkus, kurbus, naeratus, endassevaatav pilk ühel ja samal ajahetkel. Midagi olulist saab enda seest välja räägitud ja mõni hetk saab veel olulisemaks kui varem. Lugude jutustamisel on sees müstiline vägi.“

Lugude jutustamine on üks tähendusrikkamaid kursuseid Eesti Rahvapärimuse Koolis.
Need on meie rahva lood.

Need on meie rahva lood.