KADRIDE KADRIKOOL - Tallinna Kuristiku Gümnaasium, koostöö aastast 2015! 26. november Eesti Rahvapärimuse Kool

Kadri ulgib ukse ette...

"TÄNA OLI KÕIGE LAHEDAM PÄEV ÜLDSE"
7. aastane Alex.

-- Kadri tõi talul karjaõnne,
Kadri tõi põllen põrsaõnne,
linikun tõi lehmaõnne,
rätihännan härjaõnne.
Kadri tõi sukan suure lamma,
kindan kerju talle õnne.
Suure-Jaani. EÜSIV 1724 (227).1907.

Kadrilaupäeval, 24. novembril, toimusid kombestiku programmid Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi I klassi lastele.
Neli erinevat programmi, neli erinevat klassi.

Kõik lapsed laulsid regilaule, said kostüümid selga ja katsetasime üheskoos, kuidas oleks santi minna.
Miski ei tekitanud nii palju naeru ja rõõmu, kui saamine kadriemaks, koti-kadriks, kadrikaruks, kadrikroogutilliks.
Pererahva katsumisel oli suurimaks lustiks kadrimaugu sidumine.

Ja kui palju mõni laps aitab kodus enda ema - aastase leivakoti kaalumisel said lapsed rääkida lugusid, kuidas neil aasta on läinud, mida nad on teinud.
On ju kokkuvõtete aeg ja NELJA NÄDALA PÄRAST ON JÕULUD!
Et jõulusoov läheks täide, said kõik lapsed endale programmi lõpuks õnneoa, et sinna sisse mõelda kõige suurem jõulusoov.
Ja emadele-isadele oli kadrikombestiku õpileht, mida nad kodus täitma peavad ja pärast lapsed räägivad õpetajatele, mida nemad kommetest teavad. Kui nad koos lastega santi lähevad, siis peab ju midagi ikka teadma ka.

Koostöö Eesti Rahvapärimuse Kooli ja Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi vahel on toimunud juba aastast 2015 - igal aastal on kadrid selles armsas koolis oodatud.
Korralduse eest on vastutanud ja alati külla kutsunud õpetaja Külli Ratassepp.

Piltidel kadrid Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis 24.11.2020.
Pilte tegi ja Alexi ütlemise peale kadriprogrammi pani kirja õpetaja Külli Ratassepp.

VAATA PILTE KADRIKOOLIST: KADRID KURISTIKU GÜMNAASIUMIS

-- Kadri tõi talul karjaõnne,
Kadri tõi põllen põrsaõnne,
linikun tõi lehmaõnne,
rätihännan härjaõnne.
Kadri tõi sukan suure lamma,
kindan kerju talle õnne.
Suure-Jaani. EÜSIV 1724 (227).1907.

Neli erinevat programmi, neli erinevat klassi.

Pererahva katsumisel oli suurimaks lustiks kadrimaugu sidumine.

On ju kokkuvõtete aeg ja NELJA NÄDALA PÄRAST ON JÕULUD!

Korralduse eest on vastutanud ja alati külla kutsunud õpetaja Külli Ratassepp.

Piltidel kadrid Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis 24.11.2020.

VAATA PILTE KADRIKOOLIST: KADRID KURISTIKU GÜMNAASIUMIS