JÕULUMÕTTEID PEALE MÖÖDA EESTIT RÄNDAMIST 11. veebruar Eesti Rahvapärimuse Kool

JÕULUMÕTTEID PEALE MÖÖDA EESTIT RÄNDAMIST
Kõrge kuuse maagia, metsaseiklused, pärimusmaastikul kõnd, jõuluime

Juba ammu küünlapäevgi läbi, aga siiski veel kuskil, hästi õrnalt, on see olemas - JÕULUD.
Pöördepunkt pimedusest valguse poole, hetk kus väikesed ja suured on käsikäes, kõik loodavad, soovivad, unistavad.

Jõuluaja rännakutel on vaja läinud ühist väge, mis igast tegemisest jääb endasse. On olnud lume sees müttamist, teadmist, et hakkama tuleb saada laantesse kinnijäämise, tormi, haigustega, mis mööda maad ringi möllanud.
Jõuluaja väravamängud, regilaulud, sabatantsud, lugude jutustamised on olnud kui valgel lumel kõndimine - alustamine uute jälgedega uutes kohtades, uute inimestega.
Vägi ja suurim jõuluime.

Lüllemäe maailma parim sokk, Hargla regilaulurahvas, Valga Jaanikese Kooli kõige lustakamad nääripoisid, Kalmetu Kooli erakordselt mängimist nautinud lapsed, Puka klassi harukordne loovus ja tähelepanelikkus, Konguta õpetaja lugu pärimustest, enda aja ärakaotamise koht Haanjas, Hummuli kuningaloss - see on vaid pisku, mis meenub.

Pikkadest jõuluseiklustest kujunes alati midagi enamat ja sügavamat.
Ja sokk puskles; ikka et tuua õnne majale, perele, elule.
Eesti Rahvapärimuse Kool on väga tänulik nende kohtumiste eest.

Kui ei oleks olnud Eesti Rahvakultuuri Keskuse regionaalse kultuuritegevuse toetust, ei oleks mitte midagi võimalikuks saanud.

Me peame toetama meie lugu - pärimusi, kultuuri, neid, kes tahavad kõndida pärimusmaastikul.
Me üheskoos saame teha enda samme valgele puhtale lumele.

Vägi ja suurim jõuluime.

Pikkadest jõuluseiklustest kujunes alati midagi enamat ja sügavamat.
Ja sokk puskles; ikka et tuua õnne majale, perele, elule.
Eesti Rahvapärimuse Kool on väga tänulik nende kohtumiste eest.

Me üheskoos saame teha enda samme valgele puhtale lumele.