JAANIMÄNGUD Rapla Vesiroosi Koolis 16. juuli Eesti Rahvapärimuse Kool

Jaanivihad, nukud, pakud, kotid, kaikad, paelad, poks ja koks

„JAANIMÄNG“ Rapla Vesiroosi Koolis
31.05-02.06.2023

Rapla rosin – vaimukad nimetused jaanimängudele. Kotipoksist sai „kotti löömine“, kotisjooksust „kotti jooks“. No nii ongi – jookse kiirelt kotti, siis saad ruttu minema.  Kes kotipoksi ajal aga paku otsast alla kukub võib tõesti olla kotti löödud,

Et mänguhoos oleks hea aru saada, kes hobune, kes hunt, siis hobusemängude ajal said hobused ennast ehtida punutud paeltega (ja ikka selleks ka, et aru saada mes tuu köüds om). Oli üks klass, kus poisid ja tüdrukud tahtsid endale ka näpunööri. Nii tulid järgmisel päeval, mitu korda, vahetundidel, järjekindlalt. Paelapunumist õppima.

Ühe klassiga tegime nukumängu – kolm uhket nukku, kõrgel, kaugele näha. Laulsime ja ehtisime. Ja see rõõm nukujooksust!

Aastast 2021 on ülestähendus, kuidas pärimusmängude mängimine Rapla lastega kujunes muusikateatri etenduseks. Sedasama sai kogeda ka seekord – kõige tähtsam lugu on regilaulus peidus, sealt algab ja lõppeb kõik.
 Siiruline-viiruline kool, juba mitmendat korda külas ja ikka üllatab. Ja kui programmi jooksul lapsed ei saa mängida vägikaikavedu (kõik ju teavad ja oskavad), siis need lapsed oskavad ise võtta Virtsu mere-, Vooremaa kasvuhoone- ja Hiiumaa hundikõrbe kaikad ja teha seda vahetunnis. Mis kool see selline on? Lugege Rapla VESIROOSILT.

Pärimuse punasest raamatust:
„Rahvapärimus on midagi eestlaste jaoks väga olulist.“
„Väga tore hobuse ja hundi mäng. Võtame kaasa ennustamise jaanipäevaks!“
„Oli tore tund! Lapsed tegutsesid rõõmuga kaasa![--]“
„Kotipoksi oleksime tahtnud lausa veel ja veel ja veel mängida!“
„Mulle meeldis kõige rohkem kotti jooks!“

Pildil Nukumäng

Pildid: JAANIMÄNG Rapla Vesiroosi Koolis 31.05-02.06.2023

„JAANIMÄNG“ Rapla Vesiroosi Koolis
31.05-02.06.2023

Pärimuse punasest raamatust:
„Rahvapärimus on midagi eestlaste jaoks väga olulist.“
„Väga tore hobuse ja hundi mäng. Võtame kaasa ennustamise jaanipäevaks!“
„Oli tore tund! Lapsed tegutsesid rõõmuga kaasa![--]“
„Kotipoksi oleksime tahtnud lausa veel ja veel ja veel mängida!“
„Mulle meeldis kõige rohkem kotti jooks!“

Pildil Nukumäng

Pildid: JAANIMÄNG Rapla Vesiroosi Koolis 31.05-02.06.2023