PÄRIMUSED LASTELE JA PEREDELE

VIIS VILLAST, KUUS KULLAST, SEITSE SULASELGET

Seitse põnevat pärimusmängu minevikust kui tänapäevast.
  9. mail Türi Muuseumis
10. mail Unipiha Algkoolis
18. mail Eesti Maanteemuuseumis

UUS! PÄRIMUSPROGRAMM RAHVAMÄNGUDEST

Märksõnad. Rõõm mängimisest, improvisatsioon ja rahvapärimused.
Sisu. Seitse põnevat pärimusmängu, valiku aluseks meie traditsioonilised rahvamängud nii minevikust kui tänapäevast. See, mis parasjagu programmis, sõltub aastaajast, keskkonnast, mängijatest, soovist. Kindel on see, et lõpuks on kokku seitse sulaselget.

Näiteid, mida võime mängida: maagilised piiriületamise mängud (hobusemängud, väravamängud), tänapäeva rahvamängud (linnutundmise mäng, kotkas ja tibu, supernõid), jooksumängud (nukumäng, nõelamäng), draamaelementidega mängud (laevamäng, kullimäng, vanaemamäng), jõu- ja osavusmängud, milles kasutame erinevaid nööre, hobuselooka, rauda, kaikaid, taoseid.

Programmi läbiviija Terje Puistaja: „Mängides unustame iseend, kehtestame oma maailma ja tunneme rõõmu sellest, mida teeme. See on väga-väga loominguline ja ettearvamatult lõbus tegevus, mis vabastab täiskasvanud igapäevamuredest ja annab lastele tagasi rõõmu ja spontaansuse. Olen jätkuvalt võlutud mängudest ja mängimisest.“

PS Kõik mängud sobivad lisaks lastele ka täiskasvanutele! Tule koos lapsega mängima!

Kestvus: 1-1,5h, vastavalt soovile.
Sihtgrupp: koolieelikud, algklassid, pered, täiskasvanud.

Hind: 3.50 osaleja kohta, minimaalne osalejate arv 21.

NB! Küllakutsumisel hind kokkueppel vastavalt hinnapakkumisele. Programmidele väljaspool Tartut lisandub sõidukulu.
Toimumiskoht: pärimuskool tuleb külla.

Et tehtu ei ununeks, saab kaasa mängitud mängudega õpilehe.

Pilte programmist näeb:

Registreerimine:
terje.parimuskool@gmail.com

Eesti Rahvapärimuse Kool MTÜ
tel +372 56 492 650
www.parimuskool.ee

UUS! PÄRIMUSPROGRAMM RAHVAMÄNGUDEST

Märksõnad. Rõõm mängimisest, improvisatsioon ja rahvapärimused.

Kestvus: 1-1,5h, vastavalt soovile.
Sihtgrupp: koolieelikud, algklassid, pered, täiskasvanud.

Hind: 3.50 osaleja kohta, minimaalne osalejate arv 21.

Toimumiskoht: pärimuskool tuleb külla.

Et tehtu ei ununeks, saab kaasa mängitud mängudega õpilehe.

Pilte programmist näeb:

Registreerimine:
terje.parimuskool [at] gmail.com

Eesti Rahvapärimuse Kool MTÜ
tel +372 56 492 650
www.parimuskool.ee

JÕULUKOMBESTIK, PASSIMÄNG
Jaanimängud Emajõe ääres. Koos Tartu Postimehe ja Lasteaiaga Väike Pauline. 16.06.2016